CHART ANGIELSKI WHIPPET

Dzisiaj zostanie omówiony chart angielski whippet, który jest strzałem w dziesiątkę. Zatem jeżeli szukasz psa, z którym jednocześnie aktywnie spędzisz czas. Jest on bowiem łagodny, wierny i łatwo adaptujący się, a co za tym idzie ma również zadatki na psa idealnego. Podobnie w przypadku bernardynów historia naszego charta angielskiego nie jest jednak do końca jasna. Na konkursach piękności pojawiał się od 1890 roku, ale początków jego ,,drzewa genealogicznego” należy szukać znacznie wcześniej. Już w 1650 roku odnajdujemy jego przebywanie we Francji. Pewien zwolennik Stuartów ofiarował małe charty Henrietcie, a więc siostrze Karola II - króla Anglii. Wkrótce jednak psy te stały się źródłem natchnienia dla wielu artystów malarzy. Whippeta jako luksusowego psa szlachetnie urodzonych, jak i również okazjonalnie używano do licznych polowań. Pod koniec dziewiętnastego  wieku charty zaczęły również startować na wyścigach, goniąc liczne zające bądź  sztuczne przynęty. Jak jednak wygląda pielęgnacja ,,charta angielskiego whippeta?”

Ukazuje się, ze dla wielu osób chart to pies dość wychudzony. Jest to jednak nieprawdziwy pogląd, gdyż dobrze żywiony whippet jest po prostu smukły, zgodnie z konstrukcją. Prawdą również jest, że  chart angielski nie odznacza się dość nadmiernym apetytem, ale również zdarzają się wyjątkowe osobniki ze skłonnościami do swoistego obżarstwa.  Poza tym ukazuje się, że dość krótka sierść whippeta nie zatrzymuje kurzu bądź wilgoci, dlatego też pielęgnacja psa nie wymaga zbyt częstych zabiegów.

Co za tym idzie można się jedynie ograniczyć do małego masażu kauczukową rękawiczką, aby jednocześnie uwolnić psa od martwych włosów ,,podszerstka”. Owe psy są bardzo czyste, co za tym idzie nie wydziela charakterystycznego psiego zapachu. Poza tym wbrew pozorom charty nie potrzebują zbyt sporych przestrzeni do biegania. W związku z czym wystarczy spacer po parku oraz chwila zabawy, a nasz pies w każdym wypadku będzie zatem zachwycony.  Chart angielski charakteryzuje się przede wszystkim zrównoważonym charakterem, jak i również umiarkowanym temperamentem oraz wysokim stopniem posłuszeństwa. Zatem Whippet jest w szczególności bardzo tolerancyjny wobec dzieci i obcych osób.