Kot abisyński

Miejmy na uwadze, że kot abisyński przypomina swoim wyglądem miniaturową pumę. Jest średniej wielkości, a co za tym również idzie dobrze umięśniony, jak i również elegancki oraz pełen gracji. Wskazuje się, że waży on od czterech do siedmiu kilogramów. Pamiętajmy, że jego głowa ma zatem kształt klina z zaokrąglonymi konturami. Co za tym również idzie jest szeroka pomiędzy uszami, z wypukłym czołem oraz umiarkowanie zaznaczonym przełomem. Poza tym broda powinna być ość dobrze rozwinięta, a kufa nie spiczasta ani nie kwadratowa. Natomiast oczy mają kształt migdałów, są zatem duże oraz wyraziste, a co za tym idzie jednocześnie szeroko rozstawione, jak i również ozdobione czarną obwódką - w kolorze bursztynowym, jak i również zielonym bądź orzechowym. W związku z czym owe uszy są duże, szerokie u nasady oraz szeroko rozstawione.

Analizując dalej tego kota wskazuje się, że jego tułów jest giętki, sprężysty oraz dobrze umięśniony o dość wyważonych proporcjach. Następnie przedstawia się, że owe kończyny są szczupłe, długie o drobnej kości, jak i również zakończone małymi czy owalnymi stopami. Poza tym jego ogon jest długi, a co za tym również idzie spiczasty na końcu. Faktem jest, że owa szata abisyńczyka jest dość krótka, sprężysta oraz przylegająca, o dość delikatnej strukturze, z charakterystycznym dla tej rasy tickingiem, spowodowanym jednocześnie obecnością genu ,,aguti”. Wskazuje się również, że każdy włos ma zatem kilka jaśniejszych oraz ciemniejszych prążków i ciemną końcówkę.

To właśnie dzięki temu szata ma niepowtarzalny deseń, jak i również przypominający kolorem futro zająca. Natomiast jaśniejsza sierść w okolicy oczu oraz warg, znak litery M na czole, jak i również pręga na grzbiecie i czarne obwódki wokół oczu oraz obrzeżone lusterko nosa są pozostałością tegoż rysunku tabby. Wskazuje się również, że owy kot abisyński ma spory temperament. Jest on elegancki oraz pełen gracji. Co za tym również idzie jest on zwinny, skoczny oraz dynamiczny. Poza tym lubi owe zabawy oraz wspinaczkę. Przedstawiany kot jest inteligentny, jak i również ciekawski oraz wszędobylski, zwykle przebywa tam, gdzie coś się dzieje.