Jakie zwierzę polecić osobie samotnej?

pies przyjaciel człowieka

Bez względu na to, co sądzą na ten temat niektórzy przedstawiciele starszego pokolenia, bycie samotnym nie jest już dziś wyrokiem. Co ważne, większego znaczenia nie ma dziś również to, czy bycie singlem jest naszym wyborem, czy też staramy się znaleźć osobę, która spędzi z nami resztę życia, ale nasze wysiłki jak do tej pory nie zakończyły się sukcesem.

Bez względu na to, jaka jest nasza sytuacja, wracając z pracy wcale nie musimy zmagać się z samotnością. Jeśli nie jest nam dobrze wśród ludzi, wcale nie jest powiedziane, że nie będzie nam dobrze w towarzystwie czworonożnego przyjaciela. Oczywiście, wcześniej musimy go znaleźć i właśnie na tym etapie nasza sytuacja zaczyna się nieco komplikować. Istnieje wiele zwierząt marzących o nowym domu, musimy jednak pamiętać o tym, że nie każde będzie się czuło jednakowo dobrze w domu, który my będziemy w stanie mu zaproponować. Mój przyjaciel pies Adopcja lub zakup psa wydaje się najbardziej naturalnym wyborem, warto jednak zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście musi tak być. Pies jest wyjątkowo wiernym przyjacielem, trudno jednak liczyć na to, że będzie z nami szczęśliwy, jeśli nie będziemy mu w stanie zaproponować odpowiedniej ilości wolnego czasu.

Rasa psa a charakter

Jeśli więc mamy świadomość tego, że nasze obowiązki i tryb życia przyczyniają się do tego, że rzadko bywamy w domu, posiadanie psa nie jest czymś, do czego jesteśmy stworzeni. Pamiętajmy też, że psy wcale nie są takie same. Niektóre rasy mają mniejsze, a inne większe wymagania, co warto mieć na uwadze zwłaszcza, jeśli mieszkamy w bloku wielorodzinnym, w niewielkim mieszkaniu. Kot dobry na wszystko? Nierozłącznym przyjacielem wielu osób samotnych jest kot i nie można nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z w pełni uzasadnionym wyborem. Kot jest zwierzęciem mniej wymagającym niż pies i doskonale radzącym sobie samodzielnie. Nie oznacza to przy tym wcale, że nie przywiązuje się do człowieka. Między nim i jego właścicielem zwykle tworzy się silna więź, która trwa przez lata. Świat chomika i świnki morskiej Niestety, koty również nie są zwierzętami stworzonymi dla każdego, a jedną z największych przeszkód związanych z ich posiadaniem jest alergia na kocią ślinę, zaburzenie częste i coraz powszechniejsze. Jeśli więc posiadanie psa lub kota nie wchodzi w grę, warto zastanowić się nad tym, czy nie wziąć pod opiekę któregoś z gryzoni. Tak chomiki, jak i świnki morskie kradną serca swoich właścicieli, są przy tym kochane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Opieka nad nimi nie jest wymagająca, szybko okazuje się przy tym, że są to pocieszne stworzenia, które wspaniale umilają czas.