Kot bengalski

Kot bengalski jest dość duży oraz silny i dobrze umięśniony, jak i również elegancki w ruchu - nie powinien jednak sprawiać wrażenia ociężałego. Bowiem maksymalnie waży do dziewięciu kilogramów. Jego głowa jest również szeroka, w kształcie trójkąta o zaokrąglonych konturach, ale raczej mała w porównaniu z pozostałą resztą ciała, z nieznacznie zaznaczonym przełomem. Wskazuje się również, że owy nos jest dosyć długi, a jednocześnie prosty. Czoło jest wydatne i broda mocna, pyszczek szeroki, z wyraźnymi poduszeczkami z wąsami.

Natomiast oczy są dość owalne, a co za tym również idzie duże, ale na pewno nie wyłupiaste, co za tym również idzie lekko skośne osadzone w kolorze dostosowanym do umaszczenia – wskazuje się zatem na zielone i brązowe oraz złote, niebieskozielone czy nawet niebieskie. Wskazuje się również, ze uszy są średniej wielkości, ale niezbyt długie i szerokie u nasady, co za tym idzie również nieco pochylone do przodu. Ukazuje się również, że tułów powinien być mocny, a jednocześnie długi, klatka piersiowa szeroka oraz dobrze umięśniona. Tylna część ciała jest jednak wzniesiona nieco powyżej łopatek. Poza tym owe kończyny są  średniej długości, proste oraz umięśnione - tylne dłuższe od przednich.

Natomiast  stopy duże, okrągłe. Ogon długi, mocny i zaokrąglony na końcu. Wskazuje się również, że owa szata jest krótka, gruba oraz gęsta, miękka w dotyku, z mała ilością ,,podszerstka”. Co za tym idzie powinna również sprawiać wrażenie przyprószonej złotym bądź perłowym pyłem. Przedstawia się również, że owy kot bengalski ma umaszczenie pręgowane, które jednocześnie może być klasyczne lub cętkowane. U kotów marmurkowych występuje jednak wyraźny rysunek w postaci dużych plam bądź pasm, rozłożonych jednak niesymetrycznie oraz przypominających wzory na marmurze.

W związku z czym owy kot cętkowany powinien mieć spore, przypadkowo rozmieszczone cętki w kształcie grotów bądź również rozetek. To właśnie w obu przypadkach kontrast między barwą zasadniczą, a rysunkiem musi być jednak wyraźny. Wskazuje się również, że na czole występuje znak w kształcie litery ,,M”, a na tylnej stronie jego uszu preferowane jasne cętki nazywane również odciskiem kciuka.