CHOW - CHOW

Przedstawia się, że Chow Chowy to doskonałe stróże, ale nie są w żaden sposób szczekliwe. Za to są bardzo uparte i nie lubią być do czegoś zmuszane. Co wskazuje , że nie nadają się na szkolenie, ale podstawowych komend można ich również nauczyć. Bowiem uwielbiają spacery i kontakt z właścicielem  oraz jego rodziną. Chow Chowy lubią się zatem bawić, ale tylko wtedy kiedy mają na to one ochotę. W związku z czym ich zabawa jest krótka, ale intensywna. To pies spokojny, pełen godności oraz inteligentny. Przedstawia się, że tym, którym uda się wyprowadzić z równowagi, pokażą kto tu tak naprawdę rządzi. Przedstawia się, że lubią dominować, w związku z czym ich właściciel powinien być zdecydowany, konsekwentny, ale i również spokojny. Skutkuje to tym, że często zajmują centralne miejsce, aby jednocześnie mieć wszystko oraz wszystkich na oku.

Pies świetnie zdaje sobie sprawę ze swojej siły, w związku czym też zawsze jest bardzo spokojny, opanowany, jednak pamiętajmy, że nie jest tak, że w ogóle nie okazuje poszczególnych emocji, wręcz przeciwnie często na przykład z radości, że jego pan wrócił do domu pełen euforii biega po całym ogrodzie. Wskazuje się również, że owa rasa potrafi mruczeć z zadowolenia jak ,,kot”. Miejmy na uwadze, że nie jest to pies agresywny. Jest on nieufny wobec obcych, raczej odejdzie nie pozwalając się im dotknąć. W związku z czym owe psy wskazanej rasy lubią się bawić również z zupełnie innymi psami, jednak niekiedy ich ,, charakterystyczne sapanie” i chrumkanie inne rasy odbierają jako aspekt warczenia i mogą zatem zaatakować naszego chowa.

Poza tym nie znoszą upałów. Przedstawia się również, że pies owej rasy z resztą jak każdy inny potrzebuje dużej miłości właściciela, staje się wtedy arystokratycznym dżentelmenem. Miejmy również na uwadze, że dorosły chow jest świetny dla ,,małego dziecka” jednak szczeniak nie poradzi sobie z dużą natarczywością oraz niedelikatnością dziecka, które ciągle będzie go nękać - „pluszowego lewka”. W związku z czym owe Chow Chowy chodzą na opuszkach palców, a tylne kończyny są dość proste co sprawia jednocześnie wrażenie jakby ten pies chodził na swoistych "szczudłach". 

   W powyższym artykule ukazano, że to pies spokojny, pełen godności oraz inteligentny. Przedstawia się, że tym, którym uda się wyprowadzić z równowagi, pokażą kto tu tak naprawdę rządzi. Przedstawia się, że lubią dominować, w związku z czym ich właściciel powinien być zdecydowany, konsekwentny, ale i również spokojny.